CREATE ACCOUNT

Термодернізація

«Термосанація», «термомодернізація», «теплоізоляція», «енергоефективність» - ці категорії заполонили інформаційний простір присвячений будівництву та експлуатації житлового фонду в нашій країні. На сьогодні питання утеплення будинків стало наріжним каменем вирішення проблеми виходу з ситуації тотальної енергозалежності України. Зменшення обсягів  споживання газу - надважливе стратегічне завдання не лише можновладців, але й кожного громадянина, кожного власника чи користувача житлових приміщень.

Вже існує чимало корисної літератури і матеріалів з рекомендаціями та описом способів і матеріалів для тер модернізації будинків. Такі матеріали як пінополістирол та мінеральна вата вже стали широковідомими. Якщо бюджет дозволяє, дані матеріали є цілком «робочим» варіантом для вирішення питання теплоізоляції.

Слід лише зазначити, що дані матеріали є все ж таки доволі дорогими і потребують кваліфікованих монтажних робіт. Та крім зазначених варіантів, сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує ще цілу низку альтернативних варіантів.

Унікальним за своїми якісними характеристиками, вартістю та експлуатаційними вимогами є спінений хімічнозшитий поліетилен. Даний матеріал в Україні представлений низкою компаній. Товар та ринку є як імпортований (Російського виробництва), так і вітчизняний.

Вітчизняний виробник спіненого хімічносшитого поліетилену – це компанія Verdani.  Єдиним офіційним представником компанії виробника в Україні в якості дистрибютера є ТОВ «Торговий дім «Будтеплоізол».

Будівельна індустрія є одним з найбільш важливих споживачів ТОВ «ТД «Будтеплоізол». Нові методи будівництва, тенденція до посилення вимог по тепло-  і звукоізоляції будівель, вимагають застосування спеціальних видів матеріалів.

Завдяки відмінним теплоізоляційним властивостям, практично нульовому водопоглинанню, довговічності даний матеріал вже виборов та зайняв свою нішу на ринку. Однак, широкому загалу споживачів даний товар все ще не достатньо відомий.

Технічні характеристики виробів
з хімічно зшитого пінополіетилену
(ТУ У В.2.7-25.2-35632922-001:2010)

termoder

Показники пожежної безпеки: Г1, В2, РП3, Д3

 

Щодо термодернізації, то слід зазначити, що біля 90% існуючих будівель в Україні, на жаль, не відповідають нормам енергозбереження. Що спричиняє значні витрати власників та утримання будинків.

Із зростанням тарифів та теплопостачання та електроенергію і газ, все більше людей замислюються про необхідність застосування теплоізоляційних матеріалів та проведення комплексної термомодернізації своїх будинків.

В середньому формула ефективності термомодернізації така: витрати на термодернізацію повністю окупаються за
4-5 років заощаджень за рахунок зменшення поточних витрат на опалення, електро-, газопостачання.

При цьому просте обклеювання периметру будинку чи квартири пінопластом може вирішити лише тільки частину задач, а подекуди, при неправильному розрахунку точки роси і товщини та виду теплоізоляційного матеріалу, і призвести до порушення балансу вологості та руйнування стін.

Ось наглядна ілюстрація тепловтрат типового садибного будинку.

При правильному підході, хімічнозшитий поліетилен представлений ТОВ «ТД «Будтеплоізол» цілком підходить для теплоізоляції усіх окреслених напрямків.

Водночас наголошуємо, що повноцінна термомодернізація потребує вирішення низки наступних питань:

  • Проведення первинного енергоаудиту, - обстеження усіх огороджувальних конструкцій, на предмет витоку тепла та інших дефектів. Обстеження інженерних систем (опалення, електропостачання, вентиляцію і кондиціонування) та визначення ефективності систем. Встановлення каналів перевитрат енергії і формування шляхів економії цієї енергії.
  • Обрати і провести утеплення огороджувальних конструкцій (стелі, мансарди, стіни, підлоги, підвали, вікна та двері). У ході вибору матеріалу утеплювача слід враховувати: безпечність матеріалу, теплопровідність, теплостійкість, легкість монтажу, універсальність, додаткові корисні характеристики, вартість.
  • Модернізувати системи опалення, гарячого водопостачання та електроспоживання і максимізувати коефіцієнт корисної дії цих систем.
  • Модернізувати систему вентиляції. Встановити припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією тепла.

Вирішення усіх цих потребує врахування технічних нюансів об'єкта і інвестиційну доцільність.

 

TOP