CREATE ACCOUNT

Звукоізоляція

При впливі на тверде тіло, в повітрі виникає звукова хвиля, яка зустрічаючи на своєму шляху тверді предмети, відбивається, проходить крізь них і частково гаситься всередині. Разом звук від джерела шуму та відбитий від предметів звук утворюють звукове поле, яке впливає на огороджувальні конструкції. В результаті виникає коливання конструкції, і вона сама стає джерелом звуку, передаючи в суміжне приміщення звукову енергію.

Обсяг звукової енергії, що проходить через конструкції, залежить від частоти звукової хвилі і від характеристик матеріалу.

Важливо знати, що крізь жорсткі будівельні матеріали звук проникає швидше. Для прикладу візьмемо звичайний бетон і його спінений аналог. Бетон досить міцний і жорсткий матеріал, а ось у пінобетону коефіцієнт міцності нижче, тому що він має пористу структуру. І саме завдяки порам у пінобетону коефіцієнт звукоізоляції значно вищий, ніж у бетону.

Захист від цього може забезпечити лише звукопоглинаючі матеріали. Це спеціальні матеріали, що мають властивість пропускати звук всередину себе і поглинати звукову енергію. У звукоізолюючих конструкціях їх застосовують для усунення резонансу. Самі по собі вони не дієві, тому що не здатні протистояти звуку з низькою частотою.

Отже, звукоізоляція будинку може бути ефективною тільки в тому випадку, коли правильно сплановано застосування звукоізолюючих і звукопоглинальних матеріалів.

Для ефективного захисту від шуму, слід знати природу його походження.

Повітряний шум

До даного типу звуків відносять ті, які передаються повітрям, а джерелом є розмова, телевізор, радіоприймач. Такий звук поширюється за стандартним сценарієм (за допомогою коливальних дій на конструкції). Для захисту від повітряного шуму буває достатнім виконати звукоізоляцію стін, за якими знаходяться сусіди.

Ударний шум

У цьому випадку джерелом передачі шуму є сама конструкція, на яку впливали механічним шляхом. В цьому випадку неминуча передача звуку сусіднім конструкціям. Звук, який спокійно переходить з перекриття на стіни, і навпаки називають непрямим.

Наскільки сильно поширюється звук по будівлі, залежить від матеріалів. Шум легко переходить від важких матеріалів до легких, а ось зворотний шлях йому подолати складніше. Тому в будинку з дерев'яним перекриттям та цегляними або залізобетонними стінами, кроки сусідів зверху практично не будуть чутні. Якщо ж весь будинок побудований з матеріалу з однаковою щільністю, звукова хвиля легко поширюється на кілька поверхів вниз. У таких будинках для того, що б звукоізоляція була ефективною, проводити звукоізоляцію потрібно по усіх конструкціях.

ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ. З ЧОГО РОЗПОЧИНАТИ

Першим кроком при запланованій звукоізоляції будинку, є очищення стін, підлоги і стелі від оздоблювальних матеріалів та їх огляд на предмет наявності тріщин. Звукова хвиля, при поширенні, завжди шукає шлях найменшого опору. Тому обов'язково потрібно закрити тріщини і деформаційні шви.

Особливу увагу слід приділити розеткам. Не ізольована розетка подекуди здатна збільшити проникнення шуму на 20дБ. Так само не залишайте без уваги отвори в перекритті і стінах, через які проходять труби.

Розпочинаючи звукоізоляцію житла, перш за все слід здійснити звукоізоляцію підлоги. При чому в ідеальному варіанті звукоізолювати слід підлогу сусіда зверху. Але, як правило, ця ідея залишається нездійсненною.

Звукоізоляція підлоги досягається шляхом влаштування «плаваючої підлоги». Дана конструкція складається з шару звукоізоляційного або звукопоглинального матеріалу, гідроізоляції, армованої стяжки. Головна умова - стяжка не повинна примикати до стін, інакше звуки як і раніше будуть передаватися зі стін на підлогу і назад. Для того, що б це не відбувалося, звукоізоляційний матеріал загортають вгору на висоту плінтуса, або по периметру кімнати проклеюють демпферну стрічку.

В залежності від типу шуму матеріал обирають або звукоізоляційний або звукопоглинаючий. Якщо проблема полягає в ударному шумі - потрібна звукоізоляція.

Для вирішення питань захисту від ударного шуму ТОВ «ТД «Будтеплоізол» пропонує універсальний звукоізоляційний матеріал із властивостями тепло-, паро- та гідроізоляції.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ЛІДЕРІВ

Мова йде про хімічнозшитий  пінополіетилен  Verdani. Його властивості зумовлені передусім способом виробництва – екструзії з «хімічним зшиванням», завдяки чому молекули пінополіетилену набувають додаткових міжмолекулярних зв'язків. Під час зшиття молекул збільшуються такі важливі показники пінополіетилену, як теплостійкість, стійкість до органічних розчинників, стійкість до олій, нафти, бензину, ультрафіолету, також збільшується термін придатності матеріалу.

Завдяки зшиттю і закритій структурі комірок полотно має більш високу пружність у порівнянні з іншими спіненими шумоізоляційними матеріалами. Призначається матеріал для звукоізоляції від ударного шуму і зменшення тепловтрат через конструкцію підлоги. Згідно з протоколом    № 73к/10 НДІБК полотно знижує рівень ударного шуму під плитою перекриття до 30 дБ. Не стискається під дією статичних навантажень, зберігає свою форму і властивості протягом експлуатаційного строку.

Однорідна структура комірок і оптимальна щільність матеріалу забезпечують стабільні характеристики протягом усього періоду експлуатації. Це запобігає в майбутньому розтріскуванню цементної стяжки, а отже, і порушенню цілісності чистового покриття. Полотно  гнучке і еластичне, тому не кришиться при монтажі на відміну від пінополістиролу.

Для шумоізоляції міжповерхових перекриттів може використовуватися полотно  з хімічнозшитого пінополіетилену з захисною поліетиленовою плівкою, яка додатково запобігає  механічним пошкодженням при монтажі.

Стандартний колір полотна – сірий.

Звертаємо увагу на те, що спінений
пінополіетилен плутають із спінениним але незшитим поліетиленом.

Полотно хімічнозшитиго пінополіетилену ефективно застосовують для шумоізоляції міжповерхових перекриттів, підлоги, стінових міжкімнатних перегородок та виробничих приміщень. При цьому монтаж здійснюється доволі просто, адже ТОВ «ТД «Будтеплоізол» пропонує звукоізоляційне полотно із шаром спеціального монтажного клею.

Теплоізоляційне полотно з властивостями вологобар’єру та звукопоглинання з хімічно зшитого поліетилену з додатковим покриттям алюмінієвою фольгою (вид А і вид АА)

Полотно  фольговане – це теплоізоляційний, пароізоляційний та звукоізоляційний матеріал, що володіє властивістю відображення теплової енергії. Ці властивості реалізуються за рахунок полірованої алюмінієвої фольги і теплоізоляційних властивостей сухого повітря.

Складається з одного або двох шарів спеціально виготовленого алюмінію товщиною 14 мікрон з чистотою 99,4% і хімічно зшитого пінополіетилену з закритою комірчастою структурою.

Застосовується при наступних роботах:

- Утеплення скатних покрівель.

- Утеплення вентильованих фасадів.

- Внутрішнє утеплення стін лазні, сауни.

- Ізоляція під батареї центрального опалення і опалювальних приладів.

- Ізоляція трубопроводів з носієм від 0 ° С до 110 ° С.

- Теплоізоляція ємностей.

Може використовуватися як утеплювач під теплі підлоги тільки з поліетиленовою плівкою (для захисту фольги від окислення).

Технічні характеристики фольгованого полотна:

- температура застосування   від -80 ° С до + 120 ° С;

- опір теплопередачі  - (R) 1,2 м2 ° С / Вт;

- водопоглинання за обсягом  - менше 1%;

- коефіцієнт теплопровідності  0,031 - 0,040 (Bт / м ° С);

- коефіцієнт паропроникності (μ) 0,001 мг / м ч Па;

- горючість - Г4.

 Полотно  (вид К - АК) покрите якісним клейовим шаром з лавсанової плівки.

  Такі полотна використовуються для зручності монтажу при ізоляції систем кондиціонування, вентиляції та трубопроводів, шумоізоляції автомобілів. За допомогою клейового шару полотно швидко монтується. Надійна ізоляція у важкодоступних місцях.

Перед монтажем ізольована поверхня повинна бути знежирена ацетоном або технічним спиртом.

Для поліпшення "схоплювання" клейового шару і його щільного прилягання до нерівної поверхні можна використовувати розігрів матеріалу будівельним феном.

Стандартний колір полотна - сірий.

 

Якість продукції підтверджується тривалою та плідною співпрацею з найбільшими торговими мережами країни - «Епіцентр», «Ашан», «Леруа Мерлен», «Олді», “Амстор”, «МЕТРО», «Спортмастер», «Варус» та іншими. Випробування, ретельні тести і контроль, які проводяться провідними інститутами України, дозволили провести повну сертифікацію даної продукції.

За додатковою інформацією, звертайтесь до менеджерів компанії

 

TOP